Teams - Groups

A1

SCO 1  Gina Aitken / Scott Andrews

B1

ENG  Anna Fowler / Ben Fowler

A2

SUI 2  Daniela Rupp / Kevin Wunderlin

B2

SUI 3  Marlene Albrecht / Matt Wozniak

A3

LAT  Santa Blumberga / Ritvars Gulbis

B3

CHN 1  Fu Yiwei / Zou Dejia

A4

SUI 12  Gabi Perret / Pierre Krüttli

B4

SUI 10  Chantal Bugnon / Roger Wild

 

 

 

 

C1

NOR  Kristin Skaslien / Magnus Nedregotten

D1

SCO 2  Jayne Stirling / Fraser Kingan

C2

SVK  Daniela Matulova / Milan Moravcik

D2

SWE 2  Therese Westman / Robin Ahlberg

C3

SUI 6  Noëlle Iseli / René Iseli

D3

AUT  Hannah Augustin / Martin Reichel

C4

SUI 9  Briar Hürlimann / Yannick Schwaller

D4

CHN 2  Cao Chang / Yuan Mingjie

 

 

 

 

E1

SWE 1  Johanna Heldin / Kristian Lindstroem

F1

CZE  Zuzanna Paulova / Tomáš Paul

E2

SUI 5  Carole Howald / Matthias Perret

F2

DEN  Natalie Wiksten / Kasper Wiksten

E3

SUI 7  Melanie Barbezat / Reto Gribi

F3

GER  Pia-Lisa Schöll / Konstantin Kämpf

E4

SUI 8  Michèle Jäggi / Marc Pfister

F4

CHN 4  Wang Ziyue / Nan Jiawen

 

 

 

 

G1

EST  Maria Turmann / Harri Lill

H1

SUI 1  Jenny Perret / Martin Rios

G2

SUI 4  Michelle Gribi / Paddy Käser

H2

ESP  Oihane Otaegi / Mikel Unanue

G3

CHN 3  Liu Sijia / Hao Zhaohui

H3

FRA 1  Sandrine Morand / Romain Borini

G4

FRA 2  Manon Humbert / David Baumgartner

H4

SUI 11  Sarah Müller / Christoph Keller

Tournament Schedule

TIME [CET] SHEET 1 SHEET 2 SHEET 3 SHEET 4 SHEET 5 SHEET 6
Practice Game
28 March 2019, Thursday
18:15 18:30 A1 - A2 (01) A3 - A4 (02) B1 - B2 (03) B3 - B4 (04) C1 - C2 (05) C3 - C4 (06)
20:45 21:00 D1 - D2 (07) D3 - D4 (08) E1 - E2 (09) E3 - E4 (10) F1 - F2 (11) F3 - F4 (12)
29 March 2019, Friday
07:15 07:30 G1 - G2 (13) G3 - G4 (14) H1 - H2 (15) H3 - H4 (16) A3 - A1 (17) A4 - A2 (18)
09:45 10:00 B3 - B1 (19) B4 - B2 (20) C3 - C1 (21) C4 - C2 (22) D3 - D1 (23) D4 - D2 (24)
12:15 12:30 E3 - E1 (25) E4 - E2 (26) F3 - F1 (27) F4 - F2 (28) G3 - G1 (29) G4 - G2 (30)
15:45 16:00 H3 - H1 (31) H4 - H2 (32) A1 - A4 (33) A2 - A3 (34) B1 - B4 (35) B2 - B3 (36)
18:15 18:30 C1 - C4 (37) C2 - C3 (38) D1 - D4 (39) D2 - D3 (40) E1 - E4 (41) E2 - E3 (42)
20:45 21:00 F1 - F4 (43) F2 - F3 (44) G1 - G4 (45) G2 - G3 (46) H1 - H4 (47) H2 - H3 (48)
30 March 2019, Saturday
07:15 07:30 A/1 - B/2 (49) D/1 - C/2 (55) B/1 - A/2 (51) D/3 - C/4 (58) C/1 - D/2 (53) C/3 - D/4 (60)
09:45 10:00 H/3 - G/4 (50) E/3 - F/4 (56) E/1 - F/2 (57) G/3 - H/4 (52) F/1 - E/2 (59) F/3 - E/4 (54)
12:15 12:30 G/1 - H/2 (61) B/3 - A/4 (62) H/1 - G/2 (63) A/3 - B/4 (64) L(49) - W(50) (65) L(51) - W(52) (66)
15:45 16:00 L(53) - W(54) (67) L(55) - W(56) (68) L(57) - W(58) (69) L(59) - W(60) (70) L(61) - W(62) (71) L(63) - W(64) (72)
18:15 18:30   W(49) - W(68) (73) W(53) - W(67) (74) W(57) - W(66) (75) W(63) - W(65) (76)  
20:45 21:00   W(51) - W(72) (77) W(55) - W(71) (78) W(59) - W(70) (79) W(61) - W(69) (80)  
31 March 2019, Sunday [Attention: CEST]
07:45 08:00   Quarterfinals (81) - (84)  
10:45 11:00   Semifinal 1 (85)     Semifinal 2 (86)  
13:45 14:00     Final (87) Bronze Game (88)    
15:45 Awarding Ceremony

Game mode: Warm-up 2 x 5 Min. / 1 LSD each team / Shoot-out - no extra end